החזון שלנו

רעות הינה חברת נעורים חינוכית-דמוקרטית השואפת להוות בית שני לכל חניכיה. החניכים יהיו שותפים מרכזיים בעשייה החינוכית והחברתית, יגלו עצמאות, וייקחו אחריות אישית וקבוצתית על רעות ועל המתרחש בה. חברת הנעורים מושתתת על ערכי הקיבוץ, אהבת הארץ והתרבות היהודית, ומעודדת את חניכיה ליצירה, ליוזמה, לאכפתיות ולמעורבות חברתית בקהילה ובסביבה. אנו שואפים לקיים מרחב בטוח, מכבד ושוויוני, השומר על זכויות האדם והצדק החברתי ומעודד שיח כנה וביטוי עצמי. 

דמוקרטיה

התפיסה הדמוקרטית ברעות באה לידי ביטוי בחזון ההומניסטי של חברת הנעורים ובמבנה הארגוני שלה הכולל את המוסדות הדמוקרטיים: רשות מחוקקת (פרלמנט), רשות מבצעת (ועדות וענפים), ורשות שופטת (צוות הסכם). כחלק מהחזון הדמוקרטי רעות מתנהלת בצורה שיתופית המעניקה אוטונומיה רבה לצוות ולחניכים ושואפת להשטחת היררכיות. האופי הדמוקרטי של חברת הנעורים שואב את המבנה הארגוני שלו מן הדמוקרטיה הפרלמנטרית בה לכל חבר יש קול שווה בהצבעה, אך מבקש להניח תשתית לפעולה של דמוקרטיה מהותית: החניכים נקראים למעורבות והשפעה על סדרי חייהם במטרה לגבשם להיות אדונים לעיצוב גורלם כאזרחים וחיזוק תחושת הערך העצמי של כל חניך וחניכה. רעות שואפת לקדש את השיח הדמוקרטי ולפתח בבוגריה אישיות דמוקרטית שמשמעותה טמונה ביכולת להיות אנושיים ולכבד את האחר.             

אווירה ברעות.jpg

אוטונומיה מודרכת

חברת הנעורים מדמה מודל של חיים קהילתיים בוגרים ושואפת לעצמאות, הובלה ויוזמה של החניכים, תוך שמירה על מורטוריום חינוכי והדרכה וליווי של מחנכים בוגרים. צוות המחנכות והמחנכים אחראי על ביטחונם, בטיחותם, ובריאותם הפיזית והנפשית של החניכים. בנוסף, כל פורום המתקיים ברעות מלוּוה על ידי הצוות החינוכי, שגם אחראי על הגדרת גבולותיו. הצוות שואף להגדיר את הגבולות באופן משותף עם החניכים ובדיאלוג מתמיד איתם, אך מערכת היחסים בין החניכים למחנכים אינה שוויונית. המחנכים והחניכים נדרשים באופן מתמיד ויום-יומי לעמוד על המתח העדין, שבין אוטונומיה ובין הדרכה, ולהחליט בכל צומת מחדש, מהם גבולות הריבונות של החניכים, ומה מקומו של הצוות החינוכי לפסוק בעניין.

ההסכם

מטרת החוקים והמגבלות – לשמור על המקום ועל השותפים בו. מי שעובר על אחד החוקים, פוגע במקום או באחר, ולכן תיבחן זכותו להמשיך ולקחת חלק בחברת הנעורים רעות.

 

  • כל חוקי מדינת ישראל תקפים ברעות.

  • אלימות פיזית ומילולית אסורות בכל תוקף.

  • ונדליזם ופגיעה ברכוש אסורים.

  • אסור לשתות אלכוהול ברעות. אסור להכניס אלכוהול לרעות. אסור להגיע לרעות או להסעות לאחר שתיית אלכוהול.

  • אסור לעשן בשטח רעות. הדבר נכון גם בשעות בהן אין פעילות מוגדרת ברעות. מחוץ לגבולות רעות מותר לעשן רק לחניכי גו"ב אם יש להם אישור מההורים.

  • אורח המגיע לרעות – חייב לתאם עם אחד המחנכים, וכל חוקי רעות תקפים גם לגביו. אורח שעבר על החוקים לא יכול להגיע יותר, והמארח שלו יפסיד את הערב / דיסקו הבא, להחלטת צוות הסכם.

הצוות שלנו

 
%D7%99%D7%95%D7%90%D7%91_edited.jpg

מנהל רעות

יואב נוימן

בן קיבוץ עין השופט. בעל תואר ראשון בחינוך דמוקרטי מסמינר הקיבוצים. בוגר חברת הנעורים רעות ובעל ניסיון עשיר בחינוך, הדרכה וניהול מערכות חינוך.  

%D7%9C%D7%99%D7%91%D7%992_edited.jpg

רכזת חברתית

ליבי רסקין לי

בעלת תואר שני במנהל חינוך מאוניברסיטת תל אביב. בעלת ניסיון מגוון בתחום החינוך. מכשירה ומלווה את הצוות החינוכי ברעות. פמיניסטית, מחנכת, אמא. 

מחנכת

יסמין שגיא

בת קיבוץ עין השופט. לומדת לתואר ראשון בתכנית מל"ח במכללת אורנים. ש"ש לשעבר בבית זינגר בכפר יחזקאל. בעלת ניסיון עשיר בהדרכה והובלה של בני נוער בכל הגילאים. חובבת בעלי חיים, צמחים ואנשים. מחנכת קבוצת גל ברעות ומלווה ועדת תרבות.  

מחנכת

שקד חזאזי

בוגרת חברת הנעורים צפית וחניכה לשעבר בתנועת השומר הצעיר. ש"ש לשעבר בפנימיית "נרדים" בערד. יוגיסטית, חובבת ילדים ואנשים. מחנכת קבוצת בר ברעות ומלווה ועדת פרויקטים וחוץ.  

מחנכת

איבון ברבי

לומדת לתואר ראשון בתכנית חכמ"ה באוניברסיטת חיפה. מושבניקית מניו יורק, אקטיביסטית, פמיניסטית. מחנכת קבוצת שקד ברעות ומלווה ועדת אמצ"ש.  

מחנך

הראל באום

לומד לתואר ראשון בתכנית חכמ"ה באוניברסיטת חיפה. בוגר תכנית "תוצרת הארץ" של החלוץ. עירניק עם טוויסט. אופה. מחנך קבוצת גפן ברעות ומלווה ועדת חדאפייה. 

מחנך

אופק בן שבת

בוגר מכינה קדם צבאית "מקווה-ישראל" חולון. שחקן נשמה, רומנטיקן, אוהב לרוץ. מחנך קבוצת אלמוג ברעות ומלווה את ענף הגברה ותאורה. 

%25D7%25A8%25D7%2595%25D7%25A0%25D7%2599

רכזת ארגונית

רונית לוין מדווי

בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ממכללת תל חי ולימודי תעודה בהנחיית בני נוער וחברה בהנהלת החינוך ברמות מנשה. עובדת כחמש שנים בחברת הנעורים רעות בתחום הרכש, ספקים תחזוקה וכספים. 

מחנך מוביל

מור לביא

מחנך מוביל בחברת הנעורים.

בעל ניסיון עשיר בהדרכה והנחיית קבוצות. מוסיקאי, מתנדב כרכז באיגי, איש שיחה. מחנך קבוצת גל ברעות ומלווה ועדת ספורט.  

מחנך

בר שטרנפלד

בן קיבוץ רמת השופט ובוגר חברת הנעורים רעות. לומד לתואר ראשון בתכנית מל"ח במכללת אורנים. חניך וש"ש לשעבר בתנועת השומר הצעיר- קן נווה שאנן חיפה. נגן קלידים וחובב טיולים. מחנך קבוצת סהר ברעות.  

חגי.jpg

מחנך

חגי אמיתי

ש"ש לשעבר בתנועת השומר הצעיר- קן גן שמואל. ילד נצחי. איש של שלום. חובב טיולים, מסכים ואנשים. מחנך קבוצת בר ברעות ומלווה ועדת תקשורת. 

810f47c4-ceab-42d1-a719-de0a31e92c24.jpg

מחנך

תלמי ליבנה

בן קיבוץ הזורע ובוגר חברת הנעורים רעות- קבוצת שחר. ש"ש לשעבר בתנועת השומר הצעיר- קן קריית שרת חולון וקן שיכון המזרח בראשל"צ. אקטיביסט, חובב המילה. בשעות הפנאי אוהב להאזין לז'אנר הרוק הקלאסי. מחנך קבוצת שקד ברעות ומלווה ועדת תרבות.  

מחנכת

טליה רז

בוגרת מכינה קדם צבאית "עלמה" למנהיגות נשית. גברת. אשת שיחה וסוד. שאפתנית והרפתקנית. מחנכת קבוצת גפן ברעות ומלווה ועדת צופית. 

%D7%A2%D7%93%D7%99_edited.jpg

מחנכת

עדי כהן

ש"ש לשעבר בפנימיית "טוביה" בהרדוף. תופרת, ציירת, רוחניקית. מחנכת קבוצת אלמוג ברעות ומלווה ועדת פרויקטים וחוץ.