top of page

החזון שלנו

רעות הינה חברת נעורים חינוכית-דמוקרטית השואפת להוות בית שני לכל חניכיה. החניכים יהיו שותפים מרכזיים בעשייה החינוכית והחברתית, יגלו עצמאות, וייקחו אחריות אישית וקבוצתית על רעות ועל המתרחש בה. חברת הנעורים מושתתת על ערכי הקיבוץ, אהבת הארץ והתרבות היהודית, ומעודדת את חניכיה ליצירה, ליוזמה, לאכפתיות ולמעורבות חברתית בקהילה ובסביבה. אנו שואפים לקיים מרחב בטוח, מכבד ושוויוני, השומר על זכויות האדם והצדק החברתי ומעודד שיח כנה וביטוי עצמי. 

דמוקרטיה

התפיסה הדמוקרטית ברעות באה לידי ביטוי בחזון ההומניסטי של חברת הנעורים ובמבנה הארגוני שלה הכולל את המוסדות הדמוקרטיים: רשות מחוקקת (פרלמנט), רשות מבצעת (ועדות וענפים), ורשות שופטת (צוות הסכם). כחלק מהחזון הדמוקרטי רעות מתנהלת בצורה שיתופית המעניקה אוטונומיה רבה לצוות ולחניכים ושואפת להשטחת היררכיות. האופי הדמוקרטי של חברת הנעורים שואב את המבנה הארגוני שלו מן הדמוקרטיה הפרלמנטרית בה לכל חבר יש קול שווה בהצבעה, אך מבקש להניח תשתית לפעולה של דמוקרטיה מהותית: החניכים נקראים למעורבות והשפעה על סדרי חייהם במטרה לגבשם להיות אדונים לעיצוב גורלם כאזרחים וחיזוק תחושת הערך העצמי של כל חניך וחניכה. רעות שואפת לקדש את השיח הדמוקרטי ולפתח בבוגריה אישיות דמוקרטית שמשמעותה טמונה ביכולת להיות אנושיים ולכבד את האחר.             

אווירה ברעות.jpg

אוטונומיה מודרכת

חברת הנעורים מדמה מודל של חיים קהילתיים בוגרים ושואפת לעצמאות, הובלה ויוזמה של החניכים, תוך שמירה על מורטוריום חינוכי והדרכה וליווי של מחנכים בוגרים. צוות המחנכות והמחנכים אחראי על ביטחונם, בטיחותם, ובריאותם הפיזית והנפשית של החניכים. בנוסף, כל פורום המתקיים ברעות מלוּוה על ידי הצוות החינוכי, שגם אחראי על הגדרת גבולותיו. הצוות שואף להגדיר את הגבולות באופן משותף עם החניכים ובדיאלוג מתמיד איתם, אך מערכת היחסים בין החניכים למחנכים אינה שוויונית. המחנכים והחניכים נדרשים באופן מתמיד ויום-יומי לעמוד על המתח העדין, שבין אוטונומיה ובין הדרכה, ולהחליט בכל צומת מחדש, מהם גבולות הריבונות של החניכים, ומה מקומו של הצוות החינוכי לפסוק בעניין.

ההסכם

מטרת החוקים והמגבלות – לשמור על המקום ועל השותפים בו. מי שעובר על אחד החוקים, פוגע במקום או באחר, ולכן תיבחן זכותו להמשיך ולקחת חלק בחברת הנעורים רעות.

 

  • כל חוקי מדינת ישראל תקפים ברעות.

  • אלימות פיזית ומילולית אסורות בכל תוקף.

  • ונדליזם ופגיעה ברכוש אסורים.

  • אסור לשתות אלכוהול ברעות. אסור להכניס אלכוהול לרעות. אסור להגיע לרעות או להסעות לאחר שתיית אלכוהול.

  • אסור לעשן בשטח רעות. הדבר נכון גם בשעות בהן אין פעילות מוגדרת ברעות. מחוץ לגבולות רעות מותר לעשן רק לחניכי גו"ב אם יש להם אישור מההורים.

  • אורח המגיע לרעות – חייב לתאם עם אחד המחנכים, וכל חוקי רעות תקפים גם לגביו. אורח שעבר על החוקים לא יכול להגיע יותר, והמארח שלו יפסיד את הערב / דיסקו הבא, להחלטת צוות הסכם.

הצוות שלנו

Anchor 2
יואב נוימן.jpeg

מנהל רעות

יואב נוימן

בן קיבוץ עין השופט. בעל תואר ראשון בחינוך דמוקרטי מסמינר הקיבוצים. בוגר חברת הנעורים רעות ובעל ניסיון עשיר בחינוך, הדרכה וניהול מערכות חינוך.  

%D7%9C%D7%99%D7%91%D7%992_edited.jpg

רכזת חברתית

יסמין שגיא

בעלת תואר שני במנהל חינוך מאוניברסיטת תל אביב. בעלת ניסיון מגוון בתחום החינוך. מכשירה ומלווה את הצוות החינוכי ברעות. פמיניסטית, מחנכת, אמא. 

מעיין לזר_edited.jpg

מחנך

מעיין לזר

בן קיבוץ רמות מנשה ובוגר חברת הנעורים רעות, בקבוצת הדר. ש"ש לשעבר במוסד החינוכי שקמה שבעוטף עזה. אוהב אנשים, מוסיקה, כדורגל ואוכל טוב. מחנך קבוצת שקד ברעות. 

%D7%94%D7%A8%D7%90%D7%9C_edited.jpg

מחנך

הראל באום

לומד לתואר ראשון באורנים במסלול לחינוך בלתי פורמלי וגיאוגרפיה. בוגר תכנית "תוצרת הארץ" של החלוץ. עירניק עם טוויסט. אופה. מחנך קבוצת גפן ברעות ומלווה ועדת טיולים וספורט.  

זיו_edited.jpg

מחנך

זיו תבור

בן קיבוץ עין השופט ובוגר חברת הנעורים רעות. ש"ש לשעבר בכפר הנוער בן שמן. אוהב לטייל בארץ ובחו"ל, לעבוד עם אנשים וליצור קשרים משמעותיים. בזמנו החופשי גם יוצא להופעות ובילויים. מחנך את קבוצת איתן ומלווה ועדת צופית ופרויקטים. 

8c38f133-13d9-43a1-8aa4-82f21c869525_edited_edited.jpg

מחנך

אברהם אלחנתי

נולד וגדל במצפה יריחו בים המלח. בוגר הנדסאי מכונות. אוהב לטייל לנגן ולצייר, אוכל רק פירות וירקות ומאמין גדול באהבה. מחנך קבוצת ז' ברעות ומלווה ענף הגברה ותאורה.

דפנא_edited.jpg

רכזת ארגונית

דפנא אליקים פרלמוטר

בת קיבוץ רמות מנשה ובוגרת חברת הנעורים רעות. לומדת לתואר ראשון במכללת אורנים, במסלול מל"ח. חניכה וש"ש לשעבר בתנועת השומר הצעיר. בעלת ניסיון הדרכה וחינוך עם אוכלוסיות מגוונות. חובבת בישול, אפייה וטיולים בעולם. 

עדן_edited.jpg

מחנך

נועם פרי

בוגרת כפר הנוער "אלוני יצחק" ושנת שירות בגרעין עודד ברמת הגולן. אומנותית, רגישה, ספונטנית ומלאת חוש הומור מה שהופך אותה למאצ' המושלם לקבוצת בר אותה היא מחנכת.  

גלקו_edited.jpg

מחנך 

גל קורן

בן קיבוץ רמות מנשה ובוגר חברת הנעורים רעות, בקבוצת הדר. ש"ש לשעבר במוסד החינוכי שקמה שבעוטף עזה. אוהב מוסיקה, טיולים ולעבוד בעץ. מחנך קבוצת שקד ומלווה ועדת צופית ופרויקטים. 

שני ברוך.jfif

מחנכת

שני ברוך

נולדה וגדלה בקיבוץ בארי. ש"ש לשעבר בתנועת השומר הצעיר בכפר מנחם. אוהבת אומנות ואפייה וחתולה אחת בשם דוג'ה. חולמת לטייל בעולם הגדול ובינתיים מדריכה את קבוצת גפן ברעות ומלווה ועדת תרבות. 

19fb2029-f4d6-47f3-b8d2-66892a6e2ad6_edited_edited.jpg

מחנכת

 טל פרץ   

בוגרת מכינה קדם צבאית "נחשון". שביליסטית עם תלתלים ששרופה על טיולים. סטודנטית לתואר ראשון באורנים במסלול לחינוך מיוחד. מחנכת קבוצת אלמוג ומלווה ועדת תקשורת.

שי ביסקר.jpeg

מחנכת

שי ביסקר

בת קיבוץ הזורע. בוגרת חברת הנעורים רעות, קבוצת הדר. אוהבת לבשל ולעסוק בנגרות. מחנכת קבוצת ז' ברעות ומלווה את ועדת אמצ"ש חגים ומועדים.   

Anchor 1
Anchor 3
bottom of page