החזון שלנו

רעות הינה חברת נעורים חינוכית-דמוקרטית השואפת להוות בית שני לכל חניכיה. החניכים יהיו שותפים מרכזיים בעשייה החינוכית והחברתית, יגלו עצמאות, וייקחו אחריות אישית וקבוצתית על רעות ועל המתרחש בה. חברת הנעורים מושתתת על ערכי הקיבוץ, אהבת הארץ והתרבות היהודית, ומעודדת את חניכיה ליצירה, ליוזמה, לאכפתיות ולמעורבות חברתית בקהילה ובסביבה. אנו שואפים לקיים מרחב בטוח, מכבד ושוויוני, השומר על זכויות האדם והצדק החברתי ומעודד שיח כנה וביטוי עצמי. 

דמוקרטיה

התפיסה הדמוקרטית ברעות באה לידי ביטוי בחזון ההומניסטי של חברת הנעורים ובמבנה הארגוני שלה הכולל את המוסדות הדמוקרטיים: רשות מחוקקת (פרלמנט), רשות מבצעת (ועדות וענפים), ורשות שופטת (צוות הסכם). כחלק מהחזון הדמוקרטי רעות מתנהלת בצורה שיתופית המעניקה אוטונומיה רבה לצוות ולחניכים ושואפת להשטחת היררכיות. האופי הדמוקרטי של חברת הנעורים שואב את המבנה הארגוני שלו מן הדמוקרטיה הפרלמנטרית בה לכל חבר יש קול שווה בהצבעה, אך מבקש להניח תשתית לפעולה של דמוקרטיה מהותית: החניכים נקראים למעורבות והשפעה על סדרי חייהם במטרה לגבשם להיות אדונים לעיצוב גורלם כאזרחים וחיזוק תחושת הערך העצמי של כל חניך וחניכה. רעות שואפת לקדש את השיח הדמוקרטי ולפתח בבוגריה אישיות דמוקרטית שמשמעותה טמונה ביכולת להיות אנושיים ולכבד את האחר.             

אווירה ברעות.jpg

אוטונומיה מודרכת

חברת הנעורים מדמה מודל של חיים קהילתיים בוגרים ושואפת לעצמאות, הובלה ויוזמה של החניכים, תוך שמירה על מורטוריום חינוכי והדרכה וליווי של מחנכים בוגרים. צוות המחנכות והמחנכים אחראי על ביטחונם, בטיחותם, ובריאותם הפיזית והנפשית של החניכים. בנוסף, כל פורום המתקיים ברעות מלוּוה על ידי הצוות החינוכי, שגם אחראי על הגדרת גבולותיו. הצוות שואף להגדיר את הגבולות באופן משותף עם החניכים ובדיאלוג מתמיד איתם, אך מערכת היחסים בין החניכים למחנכים אינה שוויונית. המחנכים והחניכים נדרשים באופן מתמיד ויום-יומי לעמוד על המתח העדין, שבין אוטונומיה ובין הדרכה, ולהחליט בכל צומת מחדש, מהם גבולות הריבונות של החניכים, ומה מקומו של הצוות החינוכי לפסוק בעניין.

ההסכם

מטרת החוקים והמגבלות – לשמור על המקום ועל השותפים בו. מי שעובר על אחד החוקים, פוגע במקום או באחר, ולכן תיבחן זכותו להמשיך ולקחת חלק בחברת הנעורים רעות.

 

  • כל חוקי מדינת ישראל תקפים ברעות.

  • אלימות פיזית ומילולית אסורות בכל תוקף.

  • ונדליזם ופגיעה ברכוש אסורים.

  • אסור לשתות אלכוהול ברעות. אסור להכניס אלכוהול לרעות. אסור להגיע לרעות או להסעות לאחר שתיית אלכוהול.

  • אסור לעשן בשטח רעות. הדבר נכון גם בשעות בהן אין פעילות מוגדרת ברעות. מחוץ לגבולות רעות מותר לעשן רק לחניכי גו"ב אם יש להם אישור מההורים.

  • אורח המגיע לרעות – חייב לתאם עם אחד המחנכים, וכל חוקי רעות תקפים גם לגביו. אורח שעבר על החוקים לא יכול להגיע יותר, והמארח שלו יפסיד את הערב / דיסקו הבא, להחלטת צוות הסכם.

הצוות שלנו

 
יואב נוימן.jpeg

מנהל רעות

יואב נוימן

בן קיבוץ עין השופט. בעל תואר ראשון בחינוך דמוקרטי מסמינר הקיבוצים. בוגר חברת הנעורים רעות ובעל ניסיון עשיר בחינוך, הדרכה וניהול מערכות חינוך.  

%D7%9C%D7%99%D7%91%D7%992_edited.jpg

רכזת חברתית

ליבי רסקין לי

בעלת תואר שני במנהל חינוך מאוניברסיטת תל אביב. בעלת ניסיון מגוון בתחום החינוך. מכשירה ומלווה את הצוות החינוכי ברעות. פמיניסטית, מחנכת, אמא. 

איתמר_edited.jpg

מחנך 

איתמר אלי

לומד לתואר ראשון בתוכנית מל"ח במכללת אורנים. חי עם כרמל ושלושה כלבים, אוהד הפועל חיפה וטבעוני בשביל בעלי החיים. מחנך קבוצת איתן ומלווה ועדת תקשורת. מוטו לחיים:

You should never take more than you give in the circle of life

שקד.jpg

מחנכת

שקד חזאזי

בוגרת חברת הנעורים צפית וחניכה לשעבר בתנועת השומר הצעיר. ש"ש לשעבר בפנימיית "נרדים" בערד. יוגיסטית, חובבת ילדים ואנשים. מחנכת קבוצת בר ברעות.  

%D7%90%D7%99%D7%91%D7%95%D7%9F_edited.jp

מחנכת

איבון ברבי

לומדת לתואר ראשון בתכנית חכמ"ה באוניברסיטת חיפה. מושבניקית מניו יורק, אקטיביסטית, פמיניסטית. מחנכת קבוצת שקד ברעות ומלווה ועדת פרויקטים וחוץ.  

%D7%94%D7%A8%D7%90%D7%9C_edited.jpg

מחנך

הראל באום

לומד לתואר ראשון באורנים במסלול לחינוך בלתי פורמלי וגיאוגרפיה. בוגר תכנית "תוצרת הארץ" של החלוץ. עירניק עם טוויסט. אופה. מחנך קבוצת גפן ברעות ומלווה ועדת גינון.  

19fb2029-f4d6-47f3-b8d2-66892a6e2ad6_edited.jpg

מחנכת

 טל פרץ 

בוגרת מכינה קדם צבאית "נחשון". שביליסטית עם תלתלים ששרופה על טיולים וועדת צופית. סטודנטית לתואר ראשון באורנים במסלול לחינוך בלתי פורמלי וגיאוגרפיה ומחנכת קבוצת אלמוג.

64490297_2122071194757018_48862005582532

מחנכת

יסמין שגיא

בת קיבוץ עין השופט. לומדת לתואר ראשון בתכנית מל"ח במכללת אורנים. ש"ש לשעבר בבית זינגר בכפר יחזקאל. בעלת ניסיון עשיר בהדרכה והובלה של בני נוער בכל הגילאים. חובבת בעלי חיים, צמחים ואנשים. מחנכת קבוצת איתן ברעות.

%25D7%25A8%25D7%2595%25D7%25A0%25D7%2599

רכזת ארגונית

רונית לוין מדווי

בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ממכללת תל חי ולימודי תעודה בהנחיית בני נוער וחברה בהנהלת החינוך ברמות מנשה. עובדת כחמש שנים בחברת הנעורים רעות בתחום הרכש, ספקים תחזוקה וכספים. 

בר.jfif

מחנך ורכז חברתי

בר שטרנפלד

בן קיבוץ רמת השופט ובוגר חברת הנעורים רעות. לומד לתואר ראשון בתכנית מל"ח במכללת אורנים. חניך וש"ש לשעבר בתנועת השומר הצעיר- קן נווה שאנן חיפה. נגן קלידים וחובב טיולים. מחנך קבוצת סהר ברעות ורכז חברתי.  

שירן_edited.jpg

מחנכת

שירן

בוגרת בית חינוך אופק בקיבוץ עברון. חניכה לשעבר בתנועת השומר הצעיר וש"ש בתנועת החלוץ. בת אדם של אנשים, יצירתית, סקרנית ורגישה. מחנכת קבוצת איתן ומלוות ועדת אמצ"ש.

עדן_edited_edited.jpg

מחנכת

עדן צוויג

בוגרת כפר הנוער "אלוני יצחק" ושנת שירות בגרעין עודד ברמת הגולן. אומנותית, רגישה, ספונטנית ומלאת חוש הומור מה שהופך אותה למאצ' המושלם לקבוצת בר אותה היא מחנכת.  

810f47c4-ceab-42d1-a719-de0a31e92c24.jpg

מחנך

תלמי ליבנה

בן קיבוץ הזורע ובוגר חברת הנעורים רעות- קבוצת שחר. ש"ש לשעבר בתנועת השומר הצעיר- קן קריית שרת חולון וקן שיכון המזרח בראשל"צ. אקטיביסט, חובב המילה. בשעות הפנאי אוהב להאזין לז'אנר הרוק הקלאסי. מחנך קבוצת שקד ברעות ומלווה ועדת תרבות.  

5a2b8749-9884-4ac9-92f4-6f3f1535a0ca_edited_edited.jpg

מחנכת

טליה רז

בוגרת מכינה קדם צבאית "עלמה" למנהיגות נשית. גברת. אשת שיחה וסוד. שאפתנית והרפתקנית. מחנכת קבוצת גפן ברעות ומלווה ועדת פרויקטים וחוץ. 

%D7%A2%D7%93%D7%99_edited.jpg

מחנכת

עדי כהן

ש"ש לשעבר בפנימיית "טוביה" בהרדוף. תופרת, ציירת, רוחניקית. מחנכת קבוצת אלמוג ברעות ומלווה ועדת אמצ"ש.