top of page

החזון שלנו

רעות הינה חברת נעורים חינוכית-דמוקרטית השואפת להוות בית שני לכל חניכיה. החניכים יהיו שותפים מרכזיים בעשייה החינוכית והחברתית, יגלו עצמאות, וייקחו אחריות אישית וקבוצתית על רעות ועל המתרחש בה. חברת הנעורים מושתתת על ערכי הקיבוץ, אהבת הארץ והתרבות היהודית, ומעודדת את חניכיה ליצירה, ליוזמה, לאכפתיות ולמעורבות חברתית בקהילה ובסביבה. אנו שואפים לקיים מרחב בטוח, מכבד ושוויוני, השומר על זכויות האדם והצדק החברתי ומעודד שיח כנה וביטוי עצמי. 

דמוקרטיה

התפיסה הדמוקרטית ברעות באה לידי ביטוי בחזון ההומניסטי של חברת הנעורים ובמבנה הארגוני שלה הכולל את המוסדות הדמוקרטיים: רשות מחוקקת (פרלמנט), רשות מבצעת (ועדות וענפים), ורשות שופטת (צוות הסכם). כחלק מהחזון הדמוקרטי רעות מתנהלת בצורה שיתופית המעניקה אוטונומיה רבה לצוות ולחניכים ושואפת להשטחת היררכיות. האופי הדמוקרטי של חברת הנעורים שואב את המבנה הארגוני שלו מן הדמוקרטיה הפרלמנטרית בה לכל חבר יש קול שווה בהצבעה, אך מבקש להניח תשתית לפעולה של דמוקרטיה מהותית: החניכים נקראים למעורבות והשפעה על סדרי חייהם במטרה לגבשם להיות אדונים לעיצוב גורלם כאזרחים וחיזוק תחושת הערך העצמי של כל חניך וחניכה. רעות שואפת לקדש את השיח הדמוקרטי ולפתח בבוגריה אישיות דמוקרטית שמשמעותה טמונה ביכולת להיות אנושיים ולכבד את האחר.             

אווירה ברעות.jpg

אוטונומיה מודרכת

חברת הנעורים מדמה מודל של חיים קהילתיים בוגרים ושואפת לעצמאות, הובלה ויוזמה של החניכים, תוך שמירה על מורטוריום חינוכי והדרכה וליווי של מחנכים בוגרים. צוות המחנכות והמחנכים אחראי על ביטחונם, בטיחותם, ובריאותם הפיזית והנפשית של החניכים. בנוסף, כל פורום המתקיים ברעות מלוּוה על ידי הצוות החינוכי, שגם אחראי על הגדרת גבולותיו. הצוות שואף להגדיר את הגבולות באופן משותף עם החניכים ובדיאלוג מתמיד איתם, אך מערכת היחסים בין החניכים למחנכים אינה שוויונית. המחנכים והחניכים נדרשים באופן מתמיד ויום-יומי לעמוד על המתח העדין, שבין אוטונומיה ובין הדרכה, ולהחליט בכל צומת מחדש, מהם גבולות הריבונות של החניכים, ומה מקומו של הצוות החינוכי לפסוק בעניין.

ההסכם

מטרת החוקים והמגבלות – לשמור על המקום ועל השותפים בו. מי שעובר על אחד החוקים, פוגע במקום או באחר, ולכן תיבחן זכותו להמשיך ולקחת חלק בחברת הנעורים רעות.

 

  • כל חוקי מדינת ישראל תקפים ברעות.

  • אלימות פיזית ומילולית אסורות בכל תוקף.

  • ונדליזם ופגיעה ברכוש אסורים.

  • אסור לשתות אלכוהול ברעות. אסור להכניס אלכוהול לרעות. אסור להגיע לרעות או להסעות לאחר שתיית אלכוהול.

  • אסור לעשן בשטח רעות. הדבר נכון גם בשעות בהן אין פעילות מוגדרת ברעות. מחוץ לגבולות רעות מותר לעשן רק לחניכי גו"ב אם יש להם אישור מההורים.

  • אורח המגיע לרעות – חייב לתאם עם אחד המחנכים, וכל חוקי רעות תקפים גם לגביו. אורח שעבר על החוקים לא יכול להגיע יותר, והמארח שלו יפסיד את הערב / דיסקו הבא, להחלטת צוות הסכם.

הצוות שלנו

Anchor 2
Anchor 1
דפנא_edited.jpg

רכזת ארגונית

דפנא אליקים פרלמוטר

בת קיבוץ רמות מנשה ובוגרת חברת הנעורים רעות. לומדת לתואר ראשון במכללת אורנים, במסלול מל"ח. חניכה וש"ש לשעבר בתנועת השומר הצעיר. בעלת ניסיון הדרכה וחינוך עם אוכלוסיות מגוונות. חובבת בישול, אפייה וטיולים בעולם. 

64490297_2122071194757018_4886200558253244416_n_edited.jpg

רכזת חברתית

יסמין שגיא

בת קיבוץ עין השופט. בעלת תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי ממכללת אורנים. בוגרת חברת הנעורים רעות ואמא לנעמי. מלמדת ספרות בתיכון מגידו ובעלת ניסיון רב בחינוך והדרכה.

שני ברוך.jfif

מחנכת

שני ברוך

נולדה וגדלה בקיבוץ בארי. ש"ש לשעבר בתנועת השומר הצעיר בכפר מנחם. אוהבת אומנות ואפייה וחתולה אחת בשם דוג'ה. חולמת לטייל בעולם הגדול ובינתיים מדריכה את קבוצת גפן ברעות.

19fb2029-f4d6-47f3-b8d2-66892a6e2ad6_edited_edited.jpg

מחנכת

 טל פרץ   

בוגרת מכינה קדם צבאית "נחשון". שביליסטית עם תלתלים ששרופה על טיולים. סטודנטית לתואר ראשון באורנים במסלול לחינוך. מחנכת קבוצת אלמוג ומלווה ועדת צופית

8c38f133-13d9-43a1-8aa4-82f21c869525_edited_edited.jpg

מחנך

אברהם אלחנתי

נולד וגדל במצפה יריחו בים המלח. בוגר הנדסאי מכונות. אוהב לטייל לנגן ולצייר, ומאמין גדול באהבה. מחנך קבוצת סתיו ברעות ומלווה ענף הגברה ותאורה.

יואב נוימן.jpeg

מנהל רעות

יואב נוימן

בן קיבוץ עין השופט. בעל תואר ראשון בחינוך דמוקרטי מסמינר הקיבוצים. בוגר חברת הנעורים רעות ובעל ניסיון עשיר בחינוך, הדרכה וניהול מערכות חינוך.  

%D7%94%D7%A8%D7%90%D7%9C_edited.jpg

מחנך

הראל באום

לומד לתואר ראשון באורנים במסלול לחינוך בלתי פורמלי וגיאוגרפיה. בוגר תכנית "תוצרת הארץ" של החלוץ. עירניק עם טוויסט. אופה. מחנך קבוצת גפן ברעות 

_edited.jpg

מחנך

אורי שמיר

בן קיבוץ תובל שבמשגב. לומד לתואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי וגיאוגרפיה. מדריך קבוצו במוזיאון לוחמי הגטאות מאורס טרי וגר עם ארוסתו בקריית חיים. אוהב מאוד לטייל ומחנך קבוצת אלמוג ברעות.

שי ביסקר.jpeg

מחנכת

שי ביסקר

בת קיבוץ הזורע. בוגרת חברת הנעורים רעות, קבוצת הדר. אוהבת לבשל ולעסוק בנגרות. מחנכת קבוצת סתיו ברעות ומלווה את ועדת תרבות.

WhatsApp Image 2024-01-24 at 14.50.05.jpeg

מחנך

טום סיגטי

 גדל באחוזת ברק. כדורסלן בלב ובנשמה בהפועל מגידו. אוהב להיות עם חברים ולטייל עם אופנוע שטח. מחנך קבוצת איתן ומלווה את ועדת פרוייקטים. 

Anchor 3
bottom of page